Audycja – Luty 2021

Drodzy Przyjaciele Przedszkola „Serduszka”. W lutym na antenie radia Anioł Beskidów podejmowaliśmy temat „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. Starszaki z oddziału przy ul. Moniuszki pięknie wyśpiewały piosenkę dla Medyków ze słowami p. Marzenki Cygoń i muzyką p. Ewy Piechy, naszej rytmiczki oraz zachęcały do ruchu na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Pani „Bajeczka” opowiedziała o chorym Elemelku i zapytała dzieci co należy robić, aby dbać o zdrowie. Gościem godzinnej audycji przygotowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe była pani dr Dorota Stachowicz – kierownik poradni NeoMed „Pod Bukami”, z którą rozmawialiśmy o hartowaniu organizmu, alergii i zdrowym brzuszku. Ta rozmowa otwiera cykl poradniczy pt. „Profilaktyka dla smyka”, co oznacza, że w niedługim czasie na radiowej antenie i kanale YouTube pojawią się kolejne spotkania z zaproszonymi ekspertami będące pomocą dla dzieci i rodziców.

Poniżej link do audycji, rozmowa audio-wideo z gościem, filmy z piosenkami i teatrzykiem Pani „Bajeczki” oraz fotorelacja z nagrania audycji.

Audycja Radiowa wyemitowana w Radio “Anioł Beskidów” 21 lutego 2021

“Profilaktyka dla Smyka” – spotkanie 1. Gość: Dr Dorota Stachowicz – pediatra.
Grupa “Starszaków” z Moniuszki zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu.
Przedszkolaki z “Moniuszki” z muzyczną dedykacją dla Medyków.
“Pani Bajeczka opowiada”: “Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.

Zapraszamy już w niedzielę 21 lutego 2021 do wysłuchania audycji w tym miesiącu tematem przewodnim jest “W zdrowym ciele zdrowy duch!” i udziału w konkursie.
Szczegóły konkursu i audycji poniżej.

PYTANIA KONKURSOWE DO AUDYCJI W „ANIELE BESKIDÓW” – 21 LUTEGO 2021 r.

Pytanie dla dorosłych uczestników:

1. Jaką nazwę nosi projekt realizowany obecnie przez dr Dorotę Stachowicz i na czym polega?

Pytanie dla najmłodszych:

1. Kogo próbowali leczyć przyjaciele z wierszyka prezentowanego przez Panią Bajeczkę?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres  audycja@przedszkole-serduszko.pl.

Na odpowiedzi czekamy do do czwartku 25 lutego włącznie.

Nagrodzone zostaną dwie osoby dorosłe i troje dzieci. Decydują kolejność zgłoszeń i prawidłowe odpowiedzi.

Na zwycięzców czekają nagrody książkowe ufundowane przez Organizatora.
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu, który jest dostępny tutaj.

Zapraszamy serdecznie do słuchania i zabawy !

Plakat O Audycji Radiowej Anioł Beskidów