Zarząd KSO

Prezes Zarządu Piotr Żółty

Piotr Żółty – prezes

W KSO odpowiada w sposób szczególny za finanse i reprezentację organizacji na forum zewnętrznym

Funkcje prezesa pełnię od 2017 r. aktywnie wpierając działalność KSO i Przedszkola Katolickiego “Serduszko”. Od lat związany z lokalną społecznością staram się wspierać inicjatywy promujące wartości katolickie, rodzinne, oświatowe. Wsparciem w pełnieniu obowiązków w KSO jest wykształcenie ekonomiczne oraz informatyczne uzyskane w Politechnice Łódzkiej i Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Zawodowo jestem odpowiedzialny za rynek europejski w zakresie dostarczania rozwiązań do analizy czasu pracy dla firm transportowych i służb kontrolnych.

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci – najmłodsza córka to absolwentka “Serduszka” prowadzonego od niemal 30 lat przez KSO. Oprócz obowiązków służbowych i społecznych kocham podróżować, aktywnie spędzać czas na wycieczkach rowerowych i w gronie rodzinnym.

Wiceprezes Paweł Mazurczak

Paweł Mazurczak – wiceprezes

W KSO odpowiada zwłaszcza za promocję stowarzyszenia i przedszkola oraz multimedia

Z KSO jestem związany od 2014 r. Funkcję wice prezesa pełnię od 2017 r. To odpowiedź na potrzebę aktywnego udziału w życiu społecznym i popieraniu inicjatyw katolickich, zaangażowania w miejsce, które jest mi szczególnie bliskie, ponieważ dzięki „Serduszku” moje dzieci mogły się rozwijać w przyjaznym, rodzinnym klimacie, czerpać z wartości, z którymi się utożsamiam.

Zawodowo związany z branżą informatyczną, od 17 lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla administracji samorządowej. Absolwent Wydziału Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prywatnie pasjonat fotografii (co jest bardzo pomocne przy tworzeniu projektów graficznych dla KSO i „Serduszka”) oraz aktywnego spędzania czasu (wycieczki rowerowe, rajdy górskie, rodzinne zwiedzanie zamków, narciarstwo). Najlepiej wypoczywam z najbliższymi – żoną, córką i synem.

Sekretarz Zarządu - Renata Dudziak

Renata Dudziak – sekretarz Zarządu

W KSO odpowiada zwłaszcza za wewnętrzne sprawy  organizacji

Moje pierwsze spotkanie z przedszkolem to 1998 r., gdy będąc studentką, przychodziłam do dawnej siedziby placówki, wprowadzona przez wspaniałą katechetkę p. Emilię Bogacz, by pośpiewać, pograć na gitarze, pomodlić się. To był piękny czas a rodzinna atmosfera tego miejsca wywarła na mnie ogromne wrażenie. Spotkałam osoby zakochane w pracy z dziećmi i w Bogu. Moje serce zostało w „Serduszku” do dziś.

Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą. Praca z ludźmi i dla ludzi daje mi wielką satysfakcję. Praca to jednak  nie cały świat. Trzeba w życiu robić też coś bezinteresownie. Ze względu na aktywny zawodowo tryb życia największą radość sprawia mi spędzanie wolnego czasu w domu. Kocham gotować i piec, kosić trawę i pielęgnować kwiaty. Jestem osobą, która nigdy się nie nudzi a czasu ciągle brakuje, bo można przecież robić w życiu tyle dobrych i pięknych rzeczy.

Skarbnik Barbara Loranc

Barbara Loranc – skarbnik

W KSO poza funkcją skarbnika odpowiada w sposób szczególny za kwestie związane z katolickim charakterem stowarzyszenia

Z przedszkolem „Serduszko” jestem związana od ośmiu lat. Przez 30 lat pracowałam jako katechetka w szkole i przedszkolu.

Teraz służę pomocą w Zarządzie KSO. Dzieci zawsze były dla mnie kimś wyjątkowym, komu należy się troska, opieka i pomoc. Lubię z nimi przebywać, patrzeć jak się bawią i pracują. Przez wszystkie lata wiele się od nich nauczyłam. Dziecko jest ufne i prawdomówne, a jeżeli jest kochane, całym sobą oddaje miłość, zanim świat nie odciśnie na nim swojego piętna. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym pracę z dziećmi, co nie znaczy, że to jedyne co mnie fascynuje. Bardzo lubię piękną przyrodę, zarówno morze jak i góry. Dopóki sytuacja pozwalała, pielgrzymowałam po Polsce i Europie. Dziś zostały mi dobre książki, poezja i robótki ręczne. To też ma swój urok. Dziękuję Panu Bogu, że potrafię się cieszyć, nawet drobiazgami.

Krzysztof Przywara - członek Zarządu

Krzysztof Przywara

W KSO odpowiada za remonty i modernizacje.

Ze Stowarzyszeniem, jako członek Zarządu,  jestem związany od 3 lat i od początku nasze obie placówki są dla mnie ważne, dlatego często angażuję się w sprawy z nimi związane.

Prywatnie interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną oraz motoryzacją. Wolny czas spędzam w gronie rodzinnym, a także aktywnie (jazda rowerem i pływanie).  Szczęśliwy mąż i dumny dziadek (jedno z wnucząt będzie od września uczęszczało oczywiście do naszego przedszkola).